Az én bőrőm

A körömágy gyulladásai

A körömágy, illetve a köröm körüli bőr gyulladásai nagyon kellemetlenek, hiszen borzasztó fájdalmasak és gyakran igen hosszú ideig fennállnak (hónapokig, évekig). Az elhúzódó gyógyulás oka lehet, hogy újra és újra kénytelenek vagyunk cipőbe bújtatni a lábunkat vagy ha házilag próbáljuk „kivésni” a benőtt körömrészt.

De mi is pontosan a körömágy és mitől tud begyulladni? Erről szól következő bejegyzésünk.

tovább olvasom

Hogyan ápoljuk a babapopsit?

Amíg a pici nem válik szobatisztává, óhatatlanul újra és újra „pisiben (és másban) ázik”. Akármilyen gondosak és gyorsak is vagyunk az irritáció veszélye mindig fennáll. Néhány dolgot azonban megtehetünk a megelőzés, illetve a gyors gyógyulás érdekében.

tovább olvasom

Pelenkaproblémák

Egy baba érkezése a családba, csodálatos, félelmetes és összetett feladatokkal járó dolog. A pici mosolya, a gyengéd pillanatok örömmel töltenek el, de amikor nehéz megnyugtatni, fáj neki valami, vagy azt látjuk, hogy szenved, bizony az edzett felnőttet is próbára tevő nehéz helyzeteket hoz létre.

tovább olvasom

Ha szorít a cipő...a vízhólyag

Sajnos nem csak a nyár átka, és nem csak az elméretezett cipő okozhatja a kellemetlen hólyagokat és sebeket, amelyeket úgy hívunk vízhólyag. Ha feltöri a cipő a lábunkat az lehet amiatt, mert összegyűrődött vagy az izzadságunktól átnedvesedett a zokni, esetleg valami belekerült a cipőnkbe vagy összegyűrődött a bélés. Mi is a vízhólyag és mit tehetünk ha már megjelent?

tovább olvasom

Hogyan nyomjuk ki a pattanást/mitesszert?

Hogyan nyomjuk ki a pattanást/mitesszert? Először is inkább sehogy! De ha nem bírjuk ki, akkor is tartsunk be néhány alapszabályt.

tovább olvasom

Bőrhibák: hibák vagy intő jelek?

Mik azok a bőrhibák, milyen típusai vannak és mit tehetünk kezelésük érdekében. A következő bejegyzésünkben ezt a témát fogjuk egy kicsit körül járni.

tovább olvasom

Kellemetlen problémák: az aranyér

Az ötven év alatti lakosság több mint 50%-ának volt már aranyérhez köthető kellemetlen tünete vagy egészségügyi problémája.Nézzük meg, milyen okból alakulnak ki a gondok, milyen tünetekkel jár ez az állapot és mit tehetünk ellene.

tovább olvasom

Ééééég! …és Föld?

Mindannyian tudjuk milyen kellemetlenek és fájdalmasak az égési sérülések, de vajon milyen módszerek léteznek a kezlésükre? Ezekre keresi a választ következő bejegyzésünk.

tovább olvasom

A szépségért meg kell szenvedni

Minden kultúrában megtalálhatjuk a test díszítésének különféle módjait mint a fülbevalót, a különféle bőrbe szúrt piercingeket, a köldök-karikát és a tetoválást. Azonban ezek felhelyezése a bőr felszínének megsértésével jár és ha nem figyelünk oda sajnos nagyon komoly egészségügyi következményei lehetnek.

tovább olvasom

Haj-jaj! A fejünk bőrét is ápolni kell!

Természetes dolog, hogy az arcunkat különféle kozmetikai szerekkel ápoljuk, még a testünk is kap néha valamennyi kényeztetést, de a legritkább esetben jut eszünkbe a fejbőrünk ápolása, pedig, mint bőrfelületnek, neki is szüksége van rá.

tovább olvasom

Atópiás és allergiás dermatitisz

A bejegyzésünkben két olyan krónikus bőrgyulladásról lesz szó, amelyek oka eddig csak részben került feltárásra, és sajnos kevés az esély, hogy bármelyiküktől is megszabaduljunk az életünk során.

tovább olvasom

Ha begyullad a bőr

Ha begyullad a bőr! A gyulladt bőr elveszíti védekezőképességét, pedig a bőrünk jelenti a testünk számára az elsődleges védelmet a külvilág betolakodói, a különféle fertőzések és fizikai behatások ellen. 

tovább olvasom

Amikor a csípés nem játék

Bár hazánkban nem nagyon élnek olyan rovarfajok, amelyek csípése önmagában halálos lenne, de veszélyek leselkedhetnek ránk. A méh- vagy darázscsípéssel szembeni allergia, a kullancs csípés révén terjedő Lyme-kór.

tovább olvasom

Csipkelődő természet: a rovarcsípésekről

Lassan megérkezik a tavasz, így egyre több lehetőségünk van kimenni a szabadba, élvezni a napsütést és a simogató szellőt, ugyanakkor mennyire meg tudja keseríteni az élményt, ha „konfliktusba” keveredünk egy ízeltlábúval, csípéseket, szúrásokat vagy harapásokat elszenvedve.

tovább olvasom

A decubitus megelőzése és kezelése

A decubitus egyik leghatékonyabb „gyógymódja” a megelőzés. Nagyon fontos, hogy a beteget sokat mozgassuk (maximum 2 óránként), illetve az érintett bőrfelületek vérellátását igyekezzünk javítani (masszázzsal, krémekkel).

tovább olvasom

Fekvőbetegek mumusa: a felfekvés

Ha a családban valakit baleset ér, esetleg idős ember mozgáskészsége sokat romlik, sajnos hamarosan gondolni kell arra, hogy a hosszas fekvés fájdalmas következményekkel járhat.

tovább olvasom

A kozmetikai kezelések árnyoldala

A kozmetikai szakemberek kelléktárában nélkülözhetetlenek a nagy erejű gyulladáscsökkentő és hatékonyan fertőtlenítő, bőrkezelő és -gyógyító termékek. Sajnos a kozmetikai ipar által kifejlesztett, innovatívabbnál innovatívabb kezelések, a bőrre nézve irritálóak, alkalmazásuk során gyulladások alakulhatnak ki.

tovább olvasom

Mi az a tályog és hogyan kezelik?

A tályog körülhatárolt gennygyülemet jelent, amely általában bakteriális fertőzés nyomán jön létre. A gennyben elhalt szövetek, sejtek, a kórokozó ellen „felvonult” fehérvérsejtek, valamint élő és már elpusztult mikroorganizmusok találhatóak.

tovább olvasom

Gyakori sérülések a ház körül

A háztartás veszélyes üzem. Számtalan tevékenységgel okozhatunk magunknak és egymásnak sérüléseket, amelyek ugyan nem végzetesek, de annál kellemetlenebbek tudnak lenni, ha nem kezeljük őket. Vegyük sorra a különféle sérülései lehetőségeket, és nézzük meg, hogy mit tehetünk ellenük!

tovább olvasom

A levendula jótékony hatásai a bőrre

A levendula (akár élő növényként, akár szárítva, akár illóolaj formájában, párologtatva) számtalan jótékony hatással rendelkezik. Megnyugtat, segít kikapcsolni, enyhíti a fejfájást, a stresszt, és elriasztja a rovarokat. De nemcsak az idegeinkre van jó hatással, hanem külsőlegesen használva a bőrünkre is.

tovább olvasom

Mi a leghatékonyabb pattanásos bőrre?

A pattanások rengeteg nő – és férfi – életét megkeserítik, nemcsak kamaszkorban. Természetesen mindig a legrosszabbkor és a legszembetűnőbb helyen bukkan elő egy-egy újabb kis dudor. Rengeteg készítmény körül választhatunk, ha szeretnénk elmulasztani a pattanásainkat, de ha nem szeretnénk mindenféle kemikáliával terhelni a bőrünket, inkább a természetes megoldásokkal érdemes próbálkozni.

tovább olvasom